Vánoční čas u Klokánků

22. 1. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Vánoční čas u Klokánků začal s příchodem adventu. Společně s dětmi jsme si vyzdobili třídu, vrhli se na čtení adventních příběhů o Andílcích a na přípravu vánočního vystoupení pro rodiče. Povídali jsme si také o vánočních zvycích a tradicích, začali jsme, jako obvykle, Mikulášem a jeho pomocníky. Mikulášská družina dorazila i k nám do třídy a děti společně zazpívaly písničku a dostali od družiny malou odměnu. V tělocvičně jsme řádili jako čertíci, venku si užívali prvních sněhových vloček.

Znalosti, které si děti osvojily při povídání o vánočních tradicích a zvycích, si mohly ověřit při výletě na Cífkův statek. Tam nás přivítal čeledín s pantátou, vánočkou nás pohostila paňmáma a z vosku nám věštila vejminkářka. Pravila, že v naší školce budou v příštím roce jen samé hodné děti a úžasné paní učitelky. Tak si bude držet palce, aby se věštba vyplnila. 

V poslední školkový den před Vánocemi se nám ve třídě objevily pod vánočním stromečkem dárečky. To bylo radosti! Achalo se a jůjalo celé dopoledne. Dostali jsme spoustu krásných hraček – igráčky s auty, poníky, kočárek, angličáky….zkrátka naši Klokánci byli nejspíš hodní po celý rok. 

Hned po vánočních prázdninách jsme se vydali do kostela, kde jsme se od paní vedoucí vychovatelky Petry Siganové dozvěděli něco o historii kostela i vánočních svátků a podívali jsme se na betlém. Vánoční období jsme ukončili po návštěvě třech králů, kteří nám s paní Siganovou přišli zazpívat krásnou koledu. 

Všem přejem krásný rok 2019! 

Klokánci a paní učitelky Veronika, Zdeňka a Lenka

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

18. 2. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 21.2.2019 od 8.00 do 13.00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy i jednotlivých tříd...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio