Vánoční čas u Klokánků

22. 1. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Vánoční čas u Klokánků začal s příchodem adventu. Společně s dětmi jsme si vyzdobili třídu, vrhli se na čtení adventních příběhů o Andílcích a na přípravu vánočního vystoupení pro rodiče. Povídali jsme si také o vánočních zvycích a tradicích, začali jsme, jako obvykle, Mikulášem a jeho pomocníky. Mikulášská družina dorazila i k nám do třídy a děti společně zazpívaly písničku a dostali od družiny malou odměnu. V tělocvičně jsme řádili jako čertíci, venku si užívali prvních sněhových vloček.

Znalosti, které si děti osvojily při povídání o vánočních tradicích a zvycích, si mohly ověřit při výletě na Cífkův statek. Tam nás přivítal čeledín s pantátou, vánočkou nás pohostila paňmáma a z vosku nám věštila vejminkářka. Pravila, že v naší školce budou v příštím roce jen samé hodné děti a úžasné paní učitelky. Tak si bude držet palce, aby se věštba vyplnila. 

V poslední školkový den před Vánocemi se nám ve třídě objevily pod vánočním stromečkem dárečky. To bylo radosti! Achalo se a jůjalo celé dopoledne. Dostali jsme spoustu krásných hraček – igráčky s auty, poníky, kočárek, angličáky….zkrátka naši Klokánci byli nejspíš hodní po celý rok. 

Hned po vánočních prázdninách jsme se vydali do kostela, kde jsme se od paní vedoucí vychovatelky Petry Siganové dozvěděli něco o historii kostela i vánočních svátků a podívali jsme se na betlém. Vánoční období jsme ukončili po návštěvě třech králů, kteří nám s paní Siganovou přišli zazpívat krásnou koledu. 

Všem přejem krásný rok 2019! 

Klokánci a paní učitelky Veronika, Zdeňka a Lenka

Aktuality

Škola v přírodě I.B a II.B

23. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

I.B a II.B dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Zápis nových dětí do MŠ pro školní rok 2019/2020

16. 4. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Zápis do MŠ Slivenec:   2. května 2019 (Čt) – vyzvednutí přihlášek (lze si je stáhnout i z našich webových stránek)  16. května 2019 (Čt) – odevzdání přihlášek v době 7:00h...

Zobrazit více »

V den velikonočních prázdnin (18.4.) nebude školní družina v provozu.

16. 4. 2019 – Aktuality Školní družiny

V den velikonočních prázdnin ( 18.4.) nebude školní družina v provozu.

Projekt „Abeceda peněz“

10. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

Naše škola měla to štěstí, že byla vybraná do projektu České spořitelny s akreditací MŠMT „Abeceda peněz“. Program – finanční gramotnost pro 1. stupeň. Do tohoto projektu se zapojila třída IV.B,...

Zobrazit více »

Škola v přírodě 3.A, 3.B a 3.C – Březová

8. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

3.A, 3.B a 3.C dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Ocenění společnosti Scio