Vánoční čas u Klokánků

22. 1. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Vánoční čas u Klokánků začal s příchodem adventu. Společně s dětmi jsme si vyzdobili třídu, vrhli se na čtení adventních příběhů o Andílcích a na přípravu vánočního vystoupení pro rodiče. Povídali jsme si také o vánočních zvycích a tradicích, začali jsme, jako obvykle, Mikulášem a jeho pomocníky. Mikulášská družina dorazila i k nám do třídy a děti společně zazpívaly písničku a dostali od družiny malou odměnu. V tělocvičně jsme řádili jako čertíci, venku si užívali prvních sněhových vloček.

Znalosti, které si děti osvojily při povídání o vánočních tradicích a zvycích, si mohly ověřit při výletě na Cífkův statek. Tam nás přivítal čeledín s pantátou, vánočkou nás pohostila paňmáma a z vosku nám věštila vejminkářka. Pravila, že v naší školce budou v příštím roce jen samé hodné děti a úžasné paní učitelky. Tak si bude držet palce, aby se věštba vyplnila. 

V poslední školkový den před Vánocemi se nám ve třídě objevily pod vánočním stromečkem dárečky. To bylo radosti! Achalo se a jůjalo celé dopoledne. Dostali jsme spoustu krásných hraček – igráčky s auty, poníky, kočárek, angličáky….zkrátka naši Klokánci byli nejspíš hodní po celý rok. 

Hned po vánočních prázdninách jsme se vydali do kostela, kde jsme se od paní vedoucí vychovatelky Petry Siganové dozvěděli něco o historii kostela i vánočních svátků a podívali jsme se na betlém. Vánoční období jsme ukončili po návštěvě třech králů, kteří nám s paní Siganovou přišli zazpívat krásnou koledu. 

Všem přejem krásný rok 2019! 

Klokánci a paní učitelky Veronika, Zdeňka a Lenka

Aktuality

Sběr papíru 23. – 25. 10. 2019 7:00 – 7:45

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 23. – 25.  10. 2019 7:00 – 7:45

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

Dočasné uzavření školní kuchyně a jídelny

26. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, ráda bych Vás informovala o uzavření školní jídelny a kuchyně v příštím týdnu,  30. 9. – 4. 10. 2019.  Důvodem uzavření je technická závada na vodovodním potrubí, která...

Zobrazit více »

Školní jídelna

25. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče a žáci, po rekonstrukci školní jídelny a kuchyně se kancelář vedoucí školní jídelny nachází v jiné části budovy než doposud. Kancelář je přístupná přes jídelnu, z hlavního vchodu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio