Vánoční čas u Klokánků

22. 1. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Vánoční čas u Klokánků začal s příchodem adventu. Společně s dětmi jsme si vyzdobili třídu, vrhli se na čtení adventních příběhů o Andílcích a na přípravu vánočního vystoupení pro rodiče. Povídali jsme si také o vánočních zvycích a tradicích, začali jsme, jako obvykle, Mikulášem a jeho pomocníky. Mikulášská družina dorazila i k nám do třídy a děti společně zazpívaly písničku a dostali od družiny malou odměnu. V tělocvičně jsme řádili jako čertíci, venku si užívali prvních sněhových vloček.

Znalosti, které si děti osvojily při povídání o vánočních tradicích a zvycích, si mohly ověřit při výletě na Cífkův statek. Tam nás přivítal čeledín s pantátou, vánočkou nás pohostila paňmáma a z vosku nám věštila vejminkářka. Pravila, že v naší školce budou v příštím roce jen samé hodné děti a úžasné paní učitelky. Tak si bude držet palce, aby se věštba vyplnila. 

V poslední školkový den před Vánocemi se nám ve třídě objevily pod vánočním stromečkem dárečky. To bylo radosti! Achalo se a jůjalo celé dopoledne. Dostali jsme spoustu krásných hraček – igráčky s auty, poníky, kočárek, angličáky….zkrátka naši Klokánci byli nejspíš hodní po celý rok. 

Hned po vánočních prázdninách jsme se vydali do kostela, kde jsme se od paní vedoucí vychovatelky Petry Siganové dozvěděli něco o historii kostela i vánočních svátků a podívali jsme se na betlém. Vánoční období jsme ukončili po návštěvě třech králů, kteří nám s paní Siganovou přišli zazpívat krásnou koledu. 

Všem přejem krásný rok 2019! 

Klokánci a paní učitelky Veronika, Zdeňka a Lenka

Aktuality

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Kontakt během 6. 5. – 9. 5. 2019 – OMEZENÝ PROVOZ

6. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během OMEZENÉHO PROVOZU 6. 5 – 9. 5. 2019, volejte na tel. číslo 777 764 391.

Ocenění společnosti Scio