Vánoční čas u Lvíčat

9. 1. 2018 – Romana Grossová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Vánoční čas je období klidu a pohody. Takže jak to spojit s 28 dětmi ve třídě? My jsme to dokázali :)

Prosinec nám přinesl spousty nových her, soutěží, písniček, říkadel, ale i nové poznatky a zážitky. Zní to náročně, ale vše jsme obsáhli.

Tak to vezmeme pěkně popořadě.

Asi největším zážitkem letošního prosince byla pro děti návštěva Mikuláše, anděla a čerta. Tato trojice za námi přišla rovnou do třídy. Mikuláš se svými pomocníky promluvil ke každému Lvíčátku a každý dostal malou nadílku. Potom jsme všichni společně zarecitovali básničku a zazpívali písničku.

Další velká událost na sebe nenechala dlouho čekat – připravili jsme si pro rodiče krátké vystoupení s písničkami, básničkami i jógou. I přes počáteční ostych děti zvládly celý program a my, učitelky, jsme byly náležitě dojaté a pyšné na naše cvrčky. Vždyť všichni zpívali a zapojili se – alespoň chvilku. Rodiče připravili neskutečnou hostinu – toho cukroví, bábovek, koláčů, džusů a vůbec všeho! Děkujeme všem za účast, přípravu oblečení, darování stromečku a mile strávený společný čas při připravené výtvarné dílně…

Druhá půlka měsíce byla ve znamení divadel. Nejprve jsme viděli nádherné divadelní představení „Oskárek ve vánočním balíčku“. Holky nám dramaticky a velmi poutavě přiblížily vánoční příběh a narození Ježíška v Betlémě. K dalšímu představení jsme byli přizváni dětmi ze základní školy. Nacvičily si pohádku „Vánoční příběh“ a veselý mix pohádek od Karkulky po Dvanáct měsíčků.

A jsme na konci měsíce. Vánoce máme před sebou a nám už chybí jen poslední věc. S dětmi jsme si udělali malé posezení s koledami a poslouchali zvonění zvonečku. To nás ve třídě navštívil Ježíšek. A že jsme byli asi hooooooodně hodní. Tooooooolik dárků. To jsme si ani nezasloužili. Krásně jsme poděkovali společně Ježíškovi a mohlo začít pořádné vánoční těšení.
Jsme zvědavé co nám přinese nový rok 2018.

Romana a Lenka

Aktuality

Konzultační hodiny pro rodiče

17. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Konzultační hodiny pro rodiče – 23. 4 – 24. 4. 2018 od 14.00 do 18.00.

Online přenos – ptačí budka

16. 4. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Odkaz na vysílání zde: https://zs-slivenec.click2stream.com

Zprávy ze ŠvP druhých tříd

16. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Piráti ze 2. tříd vzkazují, že dorazili do hotelu Lesní chata v pořádku a všem posílají pozdrav. Žáci 2. tříd a paní učitelky

Přijímací talentové zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

13. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Výtvarný obor: úterý 29. května – 14:00 – 17:00 Hudební obor: pondělí 18. června – 13:30 – 17:00 (v hudebním oboru se na pobočce Slivenec vyučuje hra na klavír, flétnu,...

Zobrazit více »

Příměstský tábor

6. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Již čtyři roky škola nabízí nejen svým žákům příměstský tábor. Probíhá vždy několik týdnů v červenci. Letos škola účast na příměstském táboře opět organizuje, tentokrát na dva týdny od 9. července...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio