Vánoční čas u Lvíčat

9. 1. 2018 – Romana Grossová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Vánoční čas je období klidu a pohody. Takže jak to spojit s 28 dětmi ve třídě? My jsme to dokázali :)

Prosinec nám přinesl spousty nových her, soutěží, písniček, říkadel, ale i nové poznatky a zážitky. Zní to náročně, ale vše jsme obsáhli.

Tak to vezmeme pěkně popořadě.

Asi největším zážitkem letošního prosince byla pro děti návštěva Mikuláše, anděla a čerta. Tato trojice za námi přišla rovnou do třídy. Mikuláš se svými pomocníky promluvil ke každému Lvíčátku a každý dostal malou nadílku. Potom jsme všichni společně zarecitovali básničku a zazpívali písničku.

Další velká událost na sebe nenechala dlouho čekat – připravili jsme si pro rodiče krátké vystoupení s písničkami, básničkami i jógou. I přes počáteční ostych děti zvládly celý program a my, učitelky, jsme byly náležitě dojaté a pyšné na naše cvrčky. Vždyť všichni zpívali a zapojili se – alespoň chvilku. Rodiče připravili neskutečnou hostinu – toho cukroví, bábovek, koláčů, džusů a vůbec všeho! Děkujeme všem za účast, přípravu oblečení, darování stromečku a mile strávený společný čas při připravené výtvarné dílně…

Druhá půlka měsíce byla ve znamení divadel. Nejprve jsme viděli nádherné divadelní představení „Oskárek ve vánočním balíčku“. Holky nám dramaticky a velmi poutavě přiblížily vánoční příběh a narození Ježíška v Betlémě. K dalšímu představení jsme byli přizváni dětmi ze základní školy. Nacvičily si pohádku „Vánoční příběh“ a veselý mix pohádek od Karkulky po Dvanáct měsíčků.

A jsme na konci měsíce. Vánoce máme před sebou a nám už chybí jen poslední věc. S dětmi jsme si udělali malé posezení s koledami a poslouchali zvonění zvonečku. To nás ve třídě navštívil Ježíšek. A že jsme byli asi hooooooodně hodní. Tooooooolik dárků. To jsme si ani nezasloužili. Krásně jsme poděkovali společně Ježíškovi a mohlo začít pořádné vánoční těšení.
Jsme zvědavé co nám přinese nový rok 2018.

Romana a Lenka

Aktuality

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Kontakt během 6. 5. – 9. 5. 2019 – OMEZENÝ PROVOZ

6. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během OMEZENÉHO PROVOZU 6. 5 – 9. 5. 2019, volejte na tel. číslo 777 764 391.

Ocenění společnosti Scio