Vánoční čas u Lvíčat

9. 1. 2018 – Romana Grossová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Vánoční čas je období klidu a pohody. Takže jak to spojit s 28 dětmi ve třídě? My jsme to dokázali :)

Prosinec nám přinesl spousty nových her, soutěží, písniček, říkadel, ale i nové poznatky a zážitky. Zní to náročně, ale vše jsme obsáhli.

Tak to vezmeme pěkně popořadě.

Asi největším zážitkem letošního prosince byla pro děti návštěva Mikuláše, anděla a čerta. Tato trojice za námi přišla rovnou do třídy. Mikuláš se svými pomocníky promluvil ke každému Lvíčátku a každý dostal malou nadílku. Potom jsme všichni společně zarecitovali básničku a zazpívali písničku.

Další velká událost na sebe nenechala dlouho čekat – připravili jsme si pro rodiče krátké vystoupení s písničkami, básničkami i jógou. I přes počáteční ostych děti zvládly celý program a my, učitelky, jsme byly náležitě dojaté a pyšné na naše cvrčky. Vždyť všichni zpívali a zapojili se – alespoň chvilku. Rodiče připravili neskutečnou hostinu – toho cukroví, bábovek, koláčů, džusů a vůbec všeho! Děkujeme všem za účast, přípravu oblečení, darování stromečku a mile strávený společný čas při připravené výtvarné dílně…

Druhá půlka měsíce byla ve znamení divadel. Nejprve jsme viděli nádherné divadelní představení „Oskárek ve vánočním balíčku“. Holky nám dramaticky a velmi poutavě přiblížily vánoční příběh a narození Ježíška v Betlémě. K dalšímu představení jsme byli přizváni dětmi ze základní školy. Nacvičily si pohádku „Vánoční příběh“ a veselý mix pohádek od Karkulky po Dvanáct měsíčků.

A jsme na konci měsíce. Vánoce máme před sebou a nám už chybí jen poslední věc. S dětmi jsme si udělali malé posezení s koledami a poslouchali zvonění zvonečku. To nás ve třídě navštívil Ježíšek. A že jsme byli asi hooooooodně hodní. Tooooooolik dárků. To jsme si ani nezasloužili. Krásně jsme poděkovali společně Ježíškovi a mohlo začít pořádné vánoční těšení.
Jsme zvědavé co nám přinese nový rok 2018.

Romana a Lenka

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio