Vánoční čas v Liščatech

20. 1. 2020 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Vánoční téma nám do třídy Liščat přinesl svatý Martin a protáhlo se nám až do ledna. Jak by také ne, když jsme tak jako každý rok měli v plánu i povídání o třech králích, návštěvu sliveneckého kostela a sdílení zážitků nejen z vánočních svátků, ale také z prázdninových dní. 

Svatý Martin je takovým prvním poslem, který oznamuje, že Vánoce se blíží. Letos sice na bílém koni nepřijel, ale to nám nebránilo v přípravě svatomartinských rohlíčků, cvičení se v jízdě na koni i ve výtvarném ztvárnění Martina. V průběhu listopadu jsme vytvářeli dřevěné lišky na vánoční jarmark. 

První prosincový jsme se seznámili s vánocemi a vším, co k nim patří. Cestičky z barevných hvězdiček děti zavedly do ložnice vždy k nějakému předmětu, bez kterého bychom si Vánoce neuměli představit – vánoční stromeček, andílek, ozdoby na vánoční stromeček, sušené ovoce, adventní svícen atd. Děti samy přemýšlely, copak to našly a co o daném předmětu vědí. Tím jsme zopakovali vědomosti a znalosti z minulých let, které budeme dále rozšiřovat a prohlubovat. Povídali jsme si také o Mikuláši, čertovi a andělovi a čekali jsme, jestli zavítají k nám do školky. Dobře jsme se na jejich návštěvu připravili – všichni jsme se převlékli na čertíky a andílky. Když Mikuláš se svými pomocníky dorazil, děti společně zazpívaly písničku a od Mikuláše dostali malý dárek. Povídali jsme si s dětmi také o tom, jak se slaví Vánoce u každého z nás doma, jaké kdo dodržuje tradice a zvyky. A také o tom, co by si děti přály najít pod stromečkem. 

Do mateřské školy také v prosinci dorazilo divadélko – dva krásní andělé dětem vyprávěli příběh o narození Ježíška.

Andílci nás provázeli celým tématem – letos jsme si s dětmi pro rodiče připravili andělské vánoční vystoupení. Děti pilně trénovaly a naučily se spoustu krásných básniček a písniček. V posledním předvánočním týdnu jsme se odpoledne v naší třídě, která se na chvilku proměnila v nebe s andílky, sešli s rodiči. Děti si vystoupení moc užily a náramně jim to s andělskými křídly slušelo. 

Ve čtvrtek těsně před Vánocemi na děti čekalo veeeeeelké překvapení. Ježíšek nám donesl do třídy dárečky. To bylo radosti a jásotu! Doteď si děti nadšeně hrají právě s novými hračkami každý den. Na některé se dokonce „stojí fronta“. Mezi kluky je největším hitem autobus a dřevěné město, mezi holčičkami krásný nový kočárek. A všichni společně si nejvíce vyhrají s novou magnetickou stavebnicí a s dřevěnou Kaplou – z té už umějí postavit věž tak vysokou, jako jsou děti samy. 

Po vánočních prázdninách jsme na téma navázali. Hned v pondělí jsme se byli podívat v kostele, protože o půlnoci na Štědrý den do Betléma přibyl Ježíšek. Paní Siganová nám tak jako každý rok povyprávěla něco o třech králích, o historii kostela i o zvláštnostech právě toho Betléma, který je o Vánocích k vidění v tomto kostele. 

Celé téma jsme uzavřeli předvedením našeho vystoupení seniorům z domova Senecura, a také kamarádům z ostatních tříd. Posledním ohlédnutím za vánočními svátky bylo výtvarné ztvárnění novoročního ohňostroje. Jak se dětem dílo vydařilo se můžete podívat na chodbě v přízemí MŠ. 

Rády bychom tímto poděkovaly všem rodičům za pomoc s přípravou kostýmů pro děti, za sponzorské dary, díky kterým jsme mohly dětem pořídit krásné dárky, za nádherný obrovský vánoční strom i za přípravu dobrot na besídku a krásně strávený společný čas.
Krásný začátek nového roku přejí Lenka, Barča a Mili

Aktuality

Podpora domácího online procvičování

27. 3. 2020 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, víme, že jste se nečekaně ocitli v nelehké situaci a snažíte se zvládnout nejen svou práci, ale také zastat roli učitele svých dětí. Ve snaze Vám tuto roli...

Zobrazit více »

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2020/2021

26. 3. 2020 – Aktuality Základní školy

Termín zápisu: 1. 4. 2020 – 15. 4. 2020 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021 proběhne vzhledem k mimořádným opatřením vlády bez osobní přítomnosti dítěte...

Zobrazit více »

Uzavření MŠ Ke Smíchovu od 17. 3. 2020

16. 3. 2020 – Aktuality Mateřské školy

Vážení rodiče, Městský úřad Praha – Slivenec v součinnosti s vedením školy doporučuje přerušení provozu mateřské školy Ke Smíchovu v souvislosti s mimořádnou situací týkající se šíření koronavirové infekce COVID – 19....

Zobrazit více »

Uzavření MŠ Frančíkova od 16. 3. 2020

14. 3. 2020 – Aktuality Mateřské školy

Vážení rodiče, od pondělí, 16. 3. 2020 bude uzavřena MŠ Frančíkova. Důvodem uzavření je velmi nízký počet dětí navštěvujících školku v posledním týdnu. Všem rodičům, jejichž děti jsou aktuálně starší tří let a zvládají...

Zobrazit více »

Den otevřených dveří 18. 3. v MŠ je zrušen!

11. 3. 2020 – Aktuality Mateřské školy

V souvislosti s preventivními opatřeními a s uzavřením ZŠ Slivenec je zrušen DOD v ZŠ i MŠ Praha – Slivenec. Lenka Bohuslavová vedoucí učitelka MŠ Slivenec 

Ocenění společnosti Scio