Vařím, vaříš, vaříme ….

9. 10. 2019 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

Na začátku října, kdy byla školní jídelna kvůli opravám mimo provoz, si některé děti zkusily, co to obnáší připravit teplé jídlo. Během týdne si tak vyzkoušely uvařit krupicovou kaši, palačinky, buřtguláš, špagety či ohřát ovocné knedlíky.

Kaši, na kterou si byly i samy nakoupit potřebné suroviny, stihly uvařit ještě ve cvičné kuchyňce, vše ostatní pak v provizorních podmínkách třídy. A protože se všechny děti snažily, nejen že nikdo nepřidal do buřtguláše kousek prstíku 😊 , ale ani nic nepřipálily, ani jinak nepokazily a všechna jídla se jim povedla. Jedno pořekadlo praví: „Co si navaříš, to si také sníš“. I když má i zcela jiný význam, děti ho dodržely do puntíku a vše, co si uvařily, si také snědly 😊. A moc jim to chutnalo 😊.

 

Aktuality

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Škola v přírodě – III.B, IV.B

21. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Všichni žáci III.B, IV.B a učitelé dorazili úspěšně na školu v přírodě.

Ocenění společnosti Scio