Vlčata a vánoční Krabice od bot

1. 12. 2022 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

O projektu jsem se dozvěděla náhodou díky příspěvku na Fb. Pročetla jsem si jejich stránky a rozhodla se, že by to bylo jako stvořené pro nás do družiny. Do oddělení Vlčat chodí už velké děti, pro které by slovo „solidarita“ nemělo být cizí. Jakmile jsem zmínku o projektu napsala rodičům, děti začaly chodit s větším množstvím krásných darů. Z nich jsme složili za celou třídu pět krabic. Zarezervovali jsme si pár „krabic“ na webu Krabice od bot, kde jsme viděli, kolik dětí a jakého věku a pohlaví je ještě potřeba obdarovat. Neusilovali jsme o velké množství dárků, ale o to, aby obsah obdarovanému dítěti udělal radost. Krabice obsahovaly více drobností, které potěší (pastelky, hračky, kosmetiku, knížky, sportovní potřeby, hezké oblečení a doplňky). Krabice se rozdávají v sociálně vyloučených lokalitách a na ubytovnách za pomoci spolupracovníků dobře znalých místních poměrů. Tato akce má za cíl potěšit co nejvíc dětí žijících v tíživé sociální situaci bez rozdílů barvy pleti, národnosti či jiných „odlišností“.

Jak darovat krabici od bot (tip nejen pro příští rok 😊)

1. Vyber si na webu Krabice od bot , které sběrné místo máš nejblíž a jak staré dítě chceš obdarovat.

2. Dárek si u sběrného místa rezervuj.

3. Zabal pěkné dárky, které by i Tobě udělaly radost, do krabice od bot a napiš na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená.

Do krabice se hodí hračky, školní a výtvarné potřeby, kosmetika a doplňky, vše v bezvadném stavu.

4. Dárek odnes na vybrané sběrné místo.

Pokud nevíš, co do krabice, nebo nestíháš dárek připravit, můžeš poslat Krabici online, která pomáhá nejen o Vánocích. 😊

 

R. Růžičková

 

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio