Výlet 4. tříd na horu Říp

7. 10. 2015 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Památná hora Říp patří mezi několik nejvýznamnějších míst a trvalých symbolů naší národní historie. Vztahuje se k ní základní pověst o příchodu našich prapředků do země a každý Čech by měl alespoň jednou za život na tuto horu vystoupit.

Vzhledem k probíraným tématům v předmětu Člověk a jeho svět, ve kterém se žáci učí o historii České republiky, jejím vzniku a počátcích, vydali jsme se se žáky 4. tříd tam, kde to podle pověstí „všechno začalo“ – na památnou horu Říp.

Dne 6. 10. 2015 jsme objednaným autobusem dojeli do vesnice Rovné, odkud nás čekal výšlap na vrchol. Cestou nahoru nám průvodce vyprávěl zajímavosti o vzniku hory (sopečný původ), jejím názvu (se starogermánského rip – hora). Tři vyhlídky (Mělnická, Roudnická a Pražská), ze kterých jsme měli možnost se rozhlédnout, byly odměnou za vynaloženou námahu. Velmi působivá byla i návštěva Rotundy sv. Jiří a turistické chaty, která dnes slouží jako výletní restaurace.

Výlet se vydařil, a na otázky: “Proč na Řípu nefunguje kompas? nebo Co je to strdí?“ už všichni známe odpověď.

D. Štolová, tř. učitelka  4.A

Aktuality

Konzultační hodiny pro rodiče

17. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Konzultační hodiny pro rodiče – 23. 4 – 24. 4. 2018 od 14.00 do 18.00.

Online přenos – ptačí budka

16. 4. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Odkaz na vysílání zde: https://zs-slivenec.click2stream.com

Zprávy ze ŠvP druhých tříd

16. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Piráti ze 2. tříd vzkazují, že dorazili do hotelu Lesní chata v pořádku a všem posílají pozdrav. Žáci 2. tříd a paní učitelky

Přijímací talentové zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

13. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Výtvarný obor: úterý 29. května – 14:00 – 17:00 Hudební obor: pondělí 18. června – 13:30 – 17:00 (v hudebním oboru se na pobočce Slivenec vyučuje hra na klavír, flétnu,...

Zobrazit více »

Příměstský tábor

6. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Již čtyři roky škola nabízí nejen svým žákům příměstský tábor. Probíhá vždy několik týdnů v červenci. Letos škola účast na příměstském táboře opět organizuje, tentokrát na dva týdny od 9. července...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio