Výlet 4. tříd na horu Říp

7. 10. 2015 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Památná hora Říp patří mezi několik nejvýznamnějších míst a trvalých symbolů naší národní historie. Vztahuje se k ní základní pověst o příchodu našich prapředků do země a každý Čech by měl alespoň jednou za život na tuto horu vystoupit.

Vzhledem k probíraným tématům v předmětu Člověk a jeho svět, ve kterém se žáci učí o historii České republiky, jejím vzniku a počátcích, vydali jsme se se žáky 4. tříd tam, kde to podle pověstí „všechno začalo“ – na památnou horu Říp.

Dne 6. 10. 2015 jsme objednaným autobusem dojeli do vesnice Rovné, odkud nás čekal výšlap na vrchol. Cestou nahoru nám průvodce vyprávěl zajímavosti o vzniku hory (sopečný původ), jejím názvu (se starogermánského rip – hora). Tři vyhlídky (Mělnická, Roudnická a Pražská), ze kterých jsme měli možnost se rozhlédnout, byly odměnou za vynaloženou námahu. Velmi působivá byla i návštěva Rotundy sv. Jiří a turistické chaty, která dnes slouží jako výletní restaurace.

Výlet se vydařil, a na otázky: “Proč na Řípu nefunguje kompas? nebo Co je to strdí?“ už všichni známe odpověď.

D. Štolová, tř. učitelka  4.A

Aktuality

Sběr papíru

23. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru. Kontejner bude přistaven už v pondělí (v úterý je volno), sběr bude probíhat od středy (29/9) do pátku (1/10) od 7.00 – 7.45.

Pěšky do školy

16. 9. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Osvětový projekt Pěšky do školy na podporu zdravé chůze a bezpečnějšího prostředí bez aut kolem škol probíhá pod záštitou MŠMT deseti krajských měst a je součástí aktivit Evropského týdne mobility. V roce 2020...

Zobrazit více »

Škola v přírodě

13. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

 4.A dojela na ŠvP v pořádku.

Třídní schůzky 13.9.2021

9. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

17:00 – 18:00 Třídní schůzky – I.A, I.B, II.A, II.B, III.A, III.B, IV.C, V.A, V.B 17:30 – 18:30 Třídní schůzky – VI.A, VI.B, VII.A, VII.B, VIII., IX.

Sportovní den mládeže s TAJV v MČ Praha – Slivenec – 3.9.2021 od 14 hod.

1. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

Ve spolupráci s MÚ Slivenec vás zveme na dětské sportovní odpoledne. Bližší informace naleznete v přiloženém letáčku.

Ocenění společnosti Scio