Vzdělávací seminář pro učitele

14. 3. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

V rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků se  Daniela Štolová a Petra Levá zúčastnily ve dnech 2. -4. března vzdělávacího semináře Výchova k respektu a toleranci, který pro učitele připravil ITI. Seminář probíhal ve velmi pěkném prostředí hotelu Benica v Benešově, kde se naše vyučující setkaly s dalšími deseti kolegy z ČR. Programem provázeli zkušení lektoři Petr Sokol a Roman Anýž, kteří pro učitele připravili zajímavý program. Pedagogové se zabývali otázkami , které se týkaly např. Všeobecné deklarace lidských práv, zákona O potulných cikánech z roku 1927, definice diskriminace, činnosti českých četníků v Terezíně, uprchlíků a vyhnanců ze Sudet v roce 1938, otázek holocaustu Romů na Slovensku. V neděli byl seminář zakončen besedou s pamětníkem romského holocaustu. Seminář byl velice zajímavý, inspirativní a pedagogové si odnesli do svých škol mnoho zajímavých nápadů a aktivit do výuky a to nejen do předmětů dějepisu a VKOZ. Druhá část semináře se bude konat na stejném místě 23. – 25.3. Už se moc těšíme, zejména na metodické materiály.

Petra Levá, vyučující dějepisu a VKOZ

Daniela Štolová, výchovná poradkyně a vyučující VKOZ

Aktuality

Konzultační hodiny pro rodiče

17. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Konzultační hodiny pro rodiče – 23. 4 – 24. 4. 2018 od 14.00 do 18.00.

Online přenos – ptačí budka

16. 4. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Odkaz na vysílání zde: https://zs-slivenec.click2stream.com

Zprávy ze ŠvP druhých tříd

16. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Piráti ze 2. tříd vzkazují, že dorazili do hotelu Lesní chata v pořádku a všem posílají pozdrav. Žáci 2. tříd a paní učitelky

Přijímací talentové zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

13. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Výtvarný obor: úterý 29. května – 14:00 – 17:00 Hudební obor: pondělí 18. června – 13:30 – 17:00 (v hudebním oboru se na pobočce Slivenec vyučuje hra na klavír, flétnu,...

Zobrazit více »

Příměstský tábor

6. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Již čtyři roky škola nabízí nejen svým žákům příměstský tábor. Probíhá vždy několik týdnů v červenci. Letos škola účast na příměstském táboře opět organizuje, tentokrát na dva týdny od 9. července...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio