Za draky druhohor

17. 2. 2023 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

15. a 16. února dostaly děti úžasnou možnost zúčastnit se interaktivního programu s oblíbeným tématem dinosaurů „Za draky druhohor“. Aby se mohlo programu zúčastnit co nejvíce dětí, uskutečnil se ve dvou dnech. Spolu s odborným a erudovaným lektorem RNDr. Štěpánem Rakem, Ph.D. jsme zjistili, jak dinosauři vypadali doopravdy a co si na nich ve filmech filmaři vymysleli.

Některé děti byly překvapeny, když jim Štěpán Rak pověděl, že cestou do školy viděl několik potomků teropodích dinosaurů. Mnohé děti se však nenechaly vyvést z míry a hned věděly, že má na mysli dnešní ptáky. Hodně dětí také během programu dokázalo, že má o dinosaurech poměrně slušné znalosti. Děti sice někdy tápou ve znalostech o naší současné přírodě, ale spousta z nich umí výborně rozpoznávat a pojmenovávat nejrůznější dinosaury, o kterých mají poměrně hodně znalostí. Ve škole mnozí udrží pozornost sotva chvíli a zde většina vydržela pozorně naslouchat 1,5 hodiny!

Štěpán Rak však dětem poutavě vyprávěl a trpělivě odpovídal na všemožné zvídavé otázky, ale také pro ně měl připraveno množství úžasných ukázek. Nejen velké zalaminované obrazy různých dinosaurů, ale také krásné trojrozměrné modely. A rozhodně ne obyčejné hračky. Děti zde mohly nejen vidět, ale dokonce si také osahat nejrůznější modely zubů, drápů a lebek vytvořených jako naprosto přesné kopie skutečných nálezů. Jen ty lebky byly „trošku“ zmenšené, protože 2 metrová lebka by byla již přeci jen trochu nepraktickým modelem. A nebyly to jen modely, ale i několik autentických zkamenělin – např. krásný velký zub megalodona. Jako první posluchači také mohly zblízka obdivovat krásný, i když stále zmenšený model spinosaura.

Z celého programu byly děti opravdu nadšené.

 

Aktuality

ZÁPIS DO ŠKOLNÍ DRUŽINY

1. 9. 2023 – Aktuality Školní družiny

Kdy?  V pondělí 4.9. od 7:30 do 11 hodin. Kde? : Ve školní jídelně. Jak? : Odevzdáním řádně vyplněného zápisního lístku a formuláře o zdravotních či jiných problémech dítěte.   Kde...

Zobrazit více »

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Ocenění společnosti Scio