Začátek školního roku u Liščat

8. 10. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

V září  jsme se přivítali v červené třídě, kam nám přibyly nové děti. Proto jsme se v první polovině měsíce zaměřili na jejich adaptaci, aby do školky chodily rády a našly si zde nové kamarády. Děti, které červenou třídu už navštěvovaly, se měly také co učit. Ať už to je nový název třídy „Liščata“, nové uspořádání hraček, tak i noví kamarádi. Společně jsme si prošli celou školku i školní zahradu, abychom i nově příchozím dětem vše ukázali a aby se také ve školce vyznaly. Zaměřili jsme se na vytváření třídních liščích pravidel, na základy slušného a bezpečného chování v areálu MŠ i mimo ni. Děti se seznámily s novým třídním maskotem liškou Barlenkou, která nás bude doprovázet po celý školní rok. Liška Barlenka navštíví každé z dětí osobně v jeho domově, na výletě, v divadle či kdekoli jinde, kam ji děti vezmou s sebou. Naučili jsme se třídní písničku, kterou složila paní učitelka Barča.  Samozřejmě, jsme si povídali o tom, kdo co zažil o prázdninách. Zahráli jsme si spousty seznamovacích her, při kterých jsme si opakovali jména (abychom si zapamatovali, jak se jmenují nové děti, ale i aby si nové děti zapamatovaly jména dětí, které se už znají z loňského roku). Užívali jsme si hezkého počasí nejen na zahradě, ale také na hřišti Za farou, nebo na procházkách po okolí naší MŠ.

V druhé polovině měsíce jsme jeli na dva výlety. Jedním z výletů byla návštěva hřiště v Lochkově a sběr listů na výtvarnou činnost. Druhý výlet byl do Slavičího údolí, kde jsme navštívili pastvu ovcí. Děti viděly, jak se ovce pasou, jak při pastvě pomáhá vycvičený ovčácký pes a hlavně pomohly vysvobodit zakletého 300 let spícího pasáčka. Ten se dětí vyptával na dnešní svět a nestačil se divit, co se vše změnilo. Děti si také mohly vyzkoušet krmení ovcí suchým pečivem a podojit kozu, která se pásla s ovcemi.

Také jsme si připravili taneční vystoupení k výročí otevření domova seniorů, které se dětem povedlo a udělalo radost nejen nám, ale hlavně divákům z domova seniorů.

Verča, Barča, Lenka a Liščata

Aktuality

Sběr papíru 23. – 25. 10. 2019 7:00 – 7:45

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 23. – 25.  10. 2019 7:00 – 7:45

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

Dočasné uzavření školní kuchyně a jídelny

26. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, ráda bych Vás informovala o uzavření školní jídelny a kuchyně v příštím týdnu,  30. 9. – 4. 10. 2019.  Důvodem uzavření je technická závada na vodovodním potrubí, která...

Zobrazit více »

Školní jídelna

25. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče a žáci, po rekonstrukci školní jídelny a kuchyně se kancelář vedoucí školní jídelny nachází v jiné části budovy než doposud. Kancelář je přístupná přes jídelnu, z hlavního vchodu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio