Začátek školního roku u Liščat

8. 10. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

V září  jsme se přivítali v červené třídě, kam nám přibyly nové děti. Proto jsme se v první polovině měsíce zaměřili na jejich adaptaci, aby do školky chodily rády a našly si zde nové kamarády. Děti, které červenou třídu už navštěvovaly, se měly také co učit. Ať už to je nový název třídy „Liščata“, nové uspořádání hraček, tak i noví kamarádi. Společně jsme si prošli celou školku i školní zahradu, abychom i nově příchozím dětem vše ukázali a aby se také ve školce vyznaly. Zaměřili jsme se na vytváření třídních liščích pravidel, na základy slušného a bezpečného chování v areálu MŠ i mimo ni. Děti se seznámily s novým třídním maskotem liškou Barlenkou, která nás bude doprovázet po celý školní rok. Liška Barlenka navštíví každé z dětí osobně v jeho domově, na výletě, v divadle či kdekoli jinde, kam ji děti vezmou s sebou. Naučili jsme se třídní písničku, kterou složila paní učitelka Barča.  Samozřejmě, jsme si povídali o tom, kdo co zažil o prázdninách. Zahráli jsme si spousty seznamovacích her, při kterých jsme si opakovali jména (abychom si zapamatovali, jak se jmenují nové děti, ale i aby si nové děti zapamatovaly jména dětí, které se už znají z loňského roku). Užívali jsme si hezkého počasí nejen na zahradě, ale také na hřišti Za farou, nebo na procházkách po okolí naší MŠ.

V druhé polovině měsíce jsme jeli na dva výlety. Jedním z výletů byla návštěva hřiště v Lochkově a sběr listů na výtvarnou činnost. Druhý výlet byl do Slavičího údolí, kde jsme navštívili pastvu ovcí. Děti viděly, jak se ovce pasou, jak při pastvě pomáhá vycvičený ovčácký pes a hlavně pomohly vysvobodit zakletého 300 let spícího pasáčka. Ten se dětí vyptával na dnešní svět a nestačil se divit, co se vše změnilo. Děti si také mohly vyzkoušet krmení ovcí suchým pečivem a podojit kozu, která se pásla s ovcemi.

Také jsme si připravili taneční vystoupení k výročí otevření domova seniorů, které se dětem povedlo a udělalo radost nejen nám, ale hlavně divákům z domova seniorů.

Verča, Barča, Lenka a Liščata

Aktuality

Sběr papíru 5. – 7. 2. 2020 7:00 – 7:45

28. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 5. – 7. 2. 2020 7:00 – 7:45

Z důvodu nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

28. 1. 2020 – Aktuality Školní družiny

Z důvodu nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

17. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských škol, nastupujících ve školním roce 2019/2020 do prvních tříd, kurz pro předškoláky. Adaptační kurz začne v únoru, jednotlivé...

Zobrazit více »

Dny otevřených dveří pro ZŠ a MŠ

17. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

10. února 2020 Základní škola 8,00 – 12,35 hod Školní družina 14,00 – 15,30 hod Mateřská škola 9,30 – 11,00 hod 15,00 – 16,00 hod 18. března 2020 Základní škola...

Zobrazit více »

Třídní schůzky

10. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

Dne 20. 1. 2020 budou probíhat třídní schůzky – 1. stupeň 17:00 – 17:45, 2. stupeň 17:30 – 18:15. 

Ocenění společnosti Scio