Žáci VIII. třídy bádali

20. 12. 2017 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

4.12. 2017 se žáci VIII. třídy zúčastnili programu Badatel, které pro ně připravili zaměstnanci VKC ŽMP. Na pracovní ploše měli nachystané předměty a texty, které se vztahovaly k některým významným oblastem židovského života. Jejich úkolem bylo nastudovat vše z dané oblasti tak, aby mohli vystoupit na připravované konferenci se svým příspěvkem, který by měl především všechny zúčastněné zaujmout. Úkol neměli vůbec jednoduchý, protože do příspěvku museli také zapojit prvky dramatické výchovy. A tak se všichni dozvěděli poměrně zajímavé informace o šabatu, o židovské domácnosti, co je to Tóra, kdy muži používají talit…….Nejvíce je zaujala svatba, kde dvě žákyně odpověděly na důležité otázky spojené s tímto obřadem a zároveň přítomným svatbu zahrály. Exkurze byla zakončena komentovanou prohlídkou Klausovy a Španělské synagogy a žákům se připravený program velmi líbil.

Mgr. Petra Levá, třídní učitelka

 

Aktuality

Konzultační hodiny pro rodiče

17. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Konzultační hodiny pro rodiče – 23. 4 – 24. 4. 2018 od 14.00 do 18.00.

Online přenos – ptačí budka

16. 4. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Odkaz na vysílání zde: https://zs-slivenec.click2stream.com

Zprávy ze ŠvP druhých tříd

16. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Piráti ze 2. tříd vzkazují, že dorazili do hotelu Lesní chata v pořádku a všem posílají pozdrav. Žáci 2. tříd a paní učitelky

Přijímací talentové zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

13. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Výtvarný obor: úterý 29. května – 14:00 – 17:00 Hudební obor: pondělí 18. června – 13:30 – 17:00 (v hudebním oboru se na pobočce Slivenec vyučuje hra na klavír, flétnu,...

Zobrazit více »

Příměstský tábor

6. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Již čtyři roky škola nabízí nejen svým žákům příměstský tábor. Probíhá vždy několik týdnů v červenci. Letos škola účast na příměstském táboře opět organizuje, tentokrát na dva týdny od 9. července...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio