Zahráli jste si někdy na drumbeny?

14. 11. 2017 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

My ano! Drumben je ekologický rytmický nástroj, buben, vyrobený z recyklovaného papíru. Jeho vrchní desku tvoří rezonanční překližka a vše je lepené lepidly na vodní bázi. Vynálezcem a tvůrcem drumbenu je Zdeněk Roller, který hudební workshopy pro třídy, převážně 1. stupně naší školy, také lektoroval.

Workshop pro jednu třídu trval 45 minut. Děti si nejen zahrály na bubny a zazpívaly písničku. Měly možnost poslechnout si i další zajímavý nástroj – didgeridoo – dechový hudební nástroj australských domorodců.

Za hrou na drumbeny nelze vidět jen obyčejné tlučení do bubnu. Hra na drumbeny u dětí posiluje zdravé sebevědomí, komunikaci v třídním kolektivu, respektování pravidel. Vede děti k pocitu sounáležitosti, vzájemnému naslouchání, radosti z úspěchu.

Pomocí drumbenů lze bojovat i proti agresivitě. Při hře se uvolňuje přebytečná energie, která by mohla vést až k nebezpečnému a nevhodnému chování mezi spolužáky ve škole.

Děti odcházely z workshopů nadšené, plné zajímavých a zážitků.

 

P. Chlumská

 

Aktuality

Prázdninový provoz MŠ

2. 7. 2018 – Aktuality Mateřské školy

V mateřské škole při ZŠ a MŠ Praha – Slivenec je provoz první 2 týdny, tzn. do 13. 7. 2018 v časech od 7 do 16 hodin. Pokud by někdo z rodičů měl...

Zobrazit více »

Kontakt během letních prázdnin

28. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během letních prázdnin, volejte na tel. číslo 739 451 490

V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

26. 6. 2018 – Aktuality Školní družiny

 V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

Sportovní den

21. 6. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

pondělí 25. 6. 2018 od 8:00h do cca 12:30h

Ocenění společnosti Scio