V září se nám ve třídě zrodili noví draci. Seznámili se s legendou o zlém drakovi, ze které vyplynulo, že pokud během celého roku budou naše děti pomáhat pohádkovým bytostem odhalit drakovo jméno, budou moci zlého draka na konci roku zaklít a odhalit bájný poklad. Vždy poslední den v měsíci budou děti plnit jeden úkol z naší celoroční dračí bojovky. Pro dodání kuráže jsme si k tomuto nelehkému úkoly vymysleli dračí básničku s pohybem.
Pomocí hry „Po stopách draka“ jsme prozkoumávali všechna zákoutí školky až jsme nalezli sluj, kde se naši noví hodní draci narodili. V prvních dnech jsme se seznamovali s našimi novými kamarády a novou paní učitelkou Katkou. Společně jsme si během září tvořili dračí pravidla, aby se nám ve školce hezky žilo. Pomocí kooperačních her jsme utužovali kamarádství, spolupráci, třídní kolektiv a hlavně jsme si u toho užili spousty zábavy.
V září jsme využívali hezkého počasí a chodili jsme s dětmi hodně na procházky a jezdili na výlety (hřiště na Lochkově, kopec Trpec a hřiště Višňovka, studánka a nové hřiště v Holyni, Chuchelský háj – přírodní ZOO a areál zdraví). Mohli jsme prožívat všemi smysly změny, které se dějí s přírodou na podzim. Náš oblíbený pozdrav sluníčku bylo krásné cvičit na čerstvém vzduchu.
Naše děti jsou zvídavé, zábavné, vynalézavé,… a v neposlední řadě také citlivé. Nalezení mrtvého ptáčka u nás na terase nás přivedlo k myšlence, jak je důležité dodržovat v životě rituály a otevřeně mluvit o svých emocích. Když dokážeme v životě vyznat se ve svých emocích a pocitech, můžeme se lépe vcítit do pocitů druhých, což nám pomáhá pro vzájemné sblížení a pochopení se. Emoční a sociální inteligenci jsme u dětí rozvíjeli také v rámci tanečního vystoupení v Domově seniorů. Děti zažívaly pocit, jaké to je mít radost z toho, že udělám radost druhým.

 

Aktuality

Sběr papíru 23. – 25. 10. 2019 7:00 – 7:45

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 23. – 25.  10. 2019 7:00 – 7:45

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

Dočasné uzavření školní kuchyně a jídelny

26. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, ráda bych Vás informovala o uzavření školní jídelny a kuchyně v příštím týdnu,  30. 9. – 4. 10. 2019.  Důvodem uzavření je technická závada na vodovodním potrubí, která...

Zobrazit více »

Školní jídelna

25. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče a žáci, po rekonstrukci školní jídelny a kuchyně se kancelář vedoucí školní jídelny nachází v jiné části budovy než doposud. Kancelář je přístupná přes jídelnu, z hlavního vchodu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio