V září se nám ve třídě zrodili noví draci. Seznámili se s legendou o zlém drakovi, ze které vyplynulo, že pokud během celého roku budou naše děti pomáhat pohádkovým bytostem odhalit drakovo jméno, budou moci zlého draka na konci roku zaklít a odhalit bájný poklad. Vždy poslední den v měsíci budou děti plnit jeden úkol z naší celoroční dračí bojovky. Pro dodání kuráže jsme si k tomuto nelehkému úkoly vymysleli dračí básničku s pohybem.
Pomocí hry „Po stopách draka“ jsme prozkoumávali všechna zákoutí školky až jsme nalezli sluj, kde se naši noví hodní draci narodili. V prvních dnech jsme se seznamovali s našimi novými kamarády a novou paní učitelkou Katkou. Společně jsme si během září tvořili dračí pravidla, aby se nám ve školce hezky žilo. Pomocí kooperačních her jsme utužovali kamarádství, spolupráci, třídní kolektiv a hlavně jsme si u toho užili spousty zábavy.
V září jsme využívali hezkého počasí a chodili jsme s dětmi hodně na procházky a jezdili na výlety (hřiště na Lochkově, kopec Trpec a hřiště Višňovka, studánka a nové hřiště v Holyni, Chuchelský háj – přírodní ZOO a areál zdraví). Mohli jsme prožívat všemi smysly změny, které se dějí s přírodou na podzim. Náš oblíbený pozdrav sluníčku bylo krásné cvičit na čerstvém vzduchu.
Naše děti jsou zvídavé, zábavné, vynalézavé,… a v neposlední řadě také citlivé. Nalezení mrtvého ptáčka u nás na terase nás přivedlo k myšlence, jak je důležité dodržovat v životě rituály a otevřeně mluvit o svých emocích. Když dokážeme v životě vyznat se ve svých emocích a pocitech, můžeme se lépe vcítit do pocitů druhých, což nám pomáhá pro vzájemné sblížení a pochopení se. Emoční a sociální inteligenci jsme u dětí rozvíjeli také v rámci tanečního vystoupení v Domově seniorů. Děti zažívaly pocit, jaké to je mít radost z toho, že udělám radost druhým.

 

Aktuality

Sběr papíru 5. – 7. 2. 2020 7:00 – 7:45

28. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 5. – 7. 2. 2020 7:00 – 7:45

Z důvodu nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

28. 1. 2020 – Aktuality Školní družiny

Z důvodu nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

17. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských škol, nastupujících ve školním roce 2019/2020 do prvních tříd, kurz pro předškoláky. Adaptační kurz začne v únoru, jednotlivé...

Zobrazit více »

Dny otevřených dveří pro ZŠ a MŠ

17. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

10. února 2020 Základní škola 8,00 – 12,35 hod Školní družina 14,00 – 15,30 hod Mateřská škola 9,30 – 11,00 hod 15,00 – 16,00 hod 18. března 2020 Základní škola...

Zobrazit více »

Třídní schůzky

10. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

Dne 20. 1. 2020 budou probíhat třídní schůzky – 1. stupeň 17:00 – 17:45, 2. stupeň 17:30 – 18:15. 

Ocenění společnosti Scio