Září u Krokodýlků

2. 10. 2018 – Šárka Kortusová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Zdravíme z Krokodýlků, kde jsme se všichni sešli v plné síle a téměř v plném počtu po nádherných prosluněných prázdninách. První dny jsme nevěřily vlastním očím, když jsme viděly ty velké děti, které neskutečně vyrostly. Najednou jsme si uvědomily, že už nejsou žádní mrňouskové. Moc nás těší vidět pokroky, které děti za ty roky udělaly a teď už jsou z nich předškoláci, kteří se určitě těší na nová dobrodružství, takže jupííí do dalšího školního roku…

Slunečné září uteklo jako voda a my si ho báječně užili. První týden si děti užívaly především volných her, kdy potřebovaly prostor pro kamarády, kterým musely sdělit všechny své zážitky a znovu navázat na již vzniklé vztahy z předchozích let. Děti se během prvního týdne seznamovaly s novým personálem školy a učily se jej správně oslovovat a respektovat jej. Prvních čtrnáct dní nás provázelo téma: „Zážitky z prázdnin“. Děti vyprávěly v kruhu různé zážitky, které o prázdninách zažily. První den jsme si užili „Míčový den“, který se odehrával v tělocvičně. Děti plnily různé úkoly a za odměnu dostaly plyšový míč, který některým dětem zůstane jako vzpomínka na začátek posledního roku v Krokodýlech. Již druhý týden byla zahájena angličtina s rodilým mluvčím v našem případě s lektorkou jménem Allison, která je moc milá a s dětmi to moc hezky umí. Děti byly z prvních hodin naprosto nadšené. Konec týdne nám zpestřil program s panem zvěrolékařem. Téma: „Skřítkohraní“ nás provázelo následující týden. Děti mohly uniknout do světa fantazie a snít o říši skřítků i při divadelním představení: „Zdravá strava“, kdy se snažily naučit zdravě stravovat skřítka, který špatně jedl, a proto měl velké zdravotní problémy. Další den se už všichni moc těšili na zahradní akci: „Skřítkohraní“, která byla velice úspěšná. Děti měly možnost plnit různé úkoly a pak si odnést za odměnu malý dáreček. Poslední týden nás provázelo téma: „Divadelní představení“. Děti se proměnily v roztomilé mraveniště, které předvedlo představení: „Polámal se mraveneček“ na oficiálním otevření dne seniorů. Děti byly z prostředí a cizích lidí vykulené, ale i tak jako tým zabodovaly a sklidily velikou pochvalu. Během posledního týdne se děti učily zahrát krátké divadelní představení ve skupince před ostatními. Celý zářijový měsíc bylo teplé počasí, takže jsme se snažili být hodně venku a nasávat energii slunečních paprsků. Kromě školní zahrady jsme si mohli užít také Lochkovské hřiště. Ve třídě Krokodýlků jsme také začaly s projektem: „Zážitky s Ferdou“, který se všem moc líbí. Těšíme se na další zážitky Šárka a Saša.

Aktuality

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Kontakt během 6. 5. – 9. 5. 2019 – OMEZENÝ PROVOZ

6. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během OMEZENÉHO PROVOZU 6. 5 – 9. 5. 2019, volejte na tel. číslo 777 764 391.

Online přenos – ptačí budka

3. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

Seznam přijatých žáků do 1. tříd 2019-2020

2. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Seznam přijatých žáků 2019-2020

Ocenění společnosti Scio