Září u Krokodýlků

2. 10. 2018 – Šárka Kortusová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Zdravíme z Krokodýlků, kde jsme se všichni sešli v plné síle a téměř v plném počtu po nádherných prosluněných prázdninách. První dny jsme nevěřily vlastním očím, když jsme viděly ty velké děti, které neskutečně vyrostly. Najednou jsme si uvědomily, že už nejsou žádní mrňouskové. Moc nás těší vidět pokroky, které děti za ty roky udělaly a teď už jsou z nich předškoláci, kteří se určitě těší na nová dobrodružství, takže jupííí do dalšího školního roku…

Slunečné září uteklo jako voda a my si ho báječně užili. První týden si děti užívaly především volných her, kdy potřebovaly prostor pro kamarády, kterým musely sdělit všechny své zážitky a znovu navázat na již vzniklé vztahy z předchozích let. Děti se během prvního týdne seznamovaly s novým personálem školy a učily se jej správně oslovovat a respektovat jej. Prvních čtrnáct dní nás provázelo téma: „Zážitky z prázdnin“. Děti vyprávěly v kruhu různé zážitky, které o prázdninách zažily. První den jsme si užili „Míčový den“, který se odehrával v tělocvičně. Děti plnily různé úkoly a za odměnu dostaly plyšový míč, který některým dětem zůstane jako vzpomínka na začátek posledního roku v Krokodýlech. Již druhý týden byla zahájena angličtina s rodilým mluvčím v našem případě s lektorkou jménem Allison, která je moc milá a s dětmi to moc hezky umí. Děti byly z prvních hodin naprosto nadšené. Konec týdne nám zpestřil program s panem zvěrolékařem. Téma: „Skřítkohraní“ nás provázelo následující týden. Děti mohly uniknout do světa fantazie a snít o říši skřítků i při divadelním představení: „Zdravá strava“, kdy se snažily naučit zdravě stravovat skřítka, který špatně jedl, a proto měl velké zdravotní problémy. Další den se už všichni moc těšili na zahradní akci: „Skřítkohraní“, která byla velice úspěšná. Děti měly možnost plnit různé úkoly a pak si odnést za odměnu malý dáreček. Poslední týden nás provázelo téma: „Divadelní představení“. Děti se proměnily v roztomilé mraveniště, které předvedlo představení: „Polámal se mraveneček“ na oficiálním otevření dne seniorů. Děti byly z prostředí a cizích lidí vykulené, ale i tak jako tým zabodovaly a sklidily velikou pochvalu. Během posledního týdne se děti učily zahrát krátké divadelní představení ve skupince před ostatními. Celý zářijový měsíc bylo teplé počasí, takže jsme se snažili být hodně venku a nasávat energii slunečních paprsků. Kromě školní zahrady jsme si mohli užít také Lochkovské hřiště. Ve třídě Krokodýlků jsme také začaly s projektem: „Zážitky s Ferdou“, který se všem moc líbí. Těšíme se na další zážitky Šárka a Saša.

Aktuality

Ukázky společenských her Mindok

25. 11. 2018 – Aktuality Školní družiny

V úterý 27.11. si budou moci zájemci od 16 do 18 hodin přijít prohlédnout a hlavně vyzkoušet populární společenské hry Mindok. V případě zájmu bude následně možnost tyto hry i...

Zobrazit více »

Adventní dílny 2018

22. 11. 2018 – Aktuality Základní školy

Adventní dílny 2018 – 2. prosince 2018 13:00 – 15:30 – adventní dílny  16:00 – rozsvícení obecního vánočního stromku s doprovodným programem 17:00 – vystoupení žáků na školním nádvoří  ...

Zobrazit více »

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

25. 10. 2018 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

Ocenění společnosti Scio