Září u Lvíčat

17. 10. 2018 – Daniela Hanousková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

V září se ve žluté  třídě Lvíčat sešly převážně nové tříleté děti, několik Lvíčat z minulého školního roku a paní učitelky Jana a Daniela.

Probíhala a stále probíhá adaptace nových dětí. Děti se seznamovaly s učitelkami, s kamarády, poznávaly svoji značku. Poznávaly jména a značky svých kamarádů. Seznamovaly se se svojí třídou, s prostory MŠ a jejími zaměstnanci. Děti se učily a stále učí ukládat své věci a hračky na své místo, učily a stále se učí třídní pravidla.

V září jsme si především hráli, taky trochu zpívali, cvičili a tvořili. Umíme několik nových básniček, nástěnky už máme plné krásných obrázků. Trávili jsme hodně času venku na procházkách a na školní zahradě. Poznávali jsme okolí školky, zavítali jsme na hřiště Za Farou a na hřiště ve Višňovce.

Shlédli jsme divadelní představení „Zdravá strava“. Hlavní akcí měsíce bylo celoškolkové Skřítkohraní. Děti plnily různé úkoly a pak si odnesly za odměnu malý dáreček.

Děti se seznámily s maskotem třídy, lvíčkem Edíkem. Každý pátek Edík odchází s jedním kamarádem lvíčkem na víkend, kde ho čekají nová dobrodružství, o kterých si pak v ranním kruhu vyprávíme.

To bylo září u Lvíčků, těšíme se na říjen, co se nového naučíme.

Jana a Daniela

 

Aktuality

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

25. 10. 2018 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

Tajemný systém Edupage

17. 10. 2018 – Aktuality Základní školy

Jako mnohé jiné školy i ta naše se snaží držet tempo s nezadržitelným pokrokem v oblasti informačních a komunikačních technologií. Rozhodli jsme se proto, že zavedeme (pro snadnější informovanost a komunikaci s rodiči...

Zobrazit více »

SVAČINY DO ŠKOLY

16. 10. 2018 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, škola vám nabízí v rámci služeb i možnost objednat svým dětem svačiny.  Využíváme pro tuto službu nabídky firmy Svač, jejíž stránky jsou Svac.cz, zájemci se mohou hlásit prostřednictvím  formuláře: svac.cz/slivenec. Rodiče se...

Zobrazit více »

Anglické odpoledne pro děti

24. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Anglické odpoledne pro děti

Ocenění společnosti Scio