Zdravíme všechny z Delfínků a přinášíme Vám krátké zprávičky o dění v naší třídě. Tento měsíc jsme si osvojovaly pravidla třídy. Už víme, že při příchodu musíme pozdravit paní učitelku. Víme, že se ve třídě neběhá, v koupelně se vykonává pouze hygiena, umíme se sami obsloužit – připravit si příbor, pití a jídlo a udržovat po sobě čistotu. Umíme si nachystat lůžko na odpočinek a hezky poslouchat pohádku. Každý den cvičíme a učíme se nové básničky a písničky. V kroužku si povídáme o tom, co jsme dělali o víkendu, čteme si pohádky a učíme se vyjadřovat a zdokonalovat své komunikační schopnosti. Máme třídního maskota Brumíka, který nám pomáhá v kroužku se rozpovídat a nestydět se. Celé září jsme si povídali o barvách a podzimních plodinách. Provázelo nás také téma rodiny – děti se učily, jak se jmenují celým jménem (bez zdrobnělin) a jak se jmenují ti nejbližší. Děti si užívaly hrátky v tělocvičně, kterou budeme pravidelně navštěvovat každý pátek. Společně vyrábíme, stříháme, lepíme, malujeme – naše výsledky můžete vidět na nástěnkách v šatně. Slunné dny jsme trávili především na školní zahradě, ale plánujeme už i vycházky do okolí. Děti jsou moc šikovné, postupně si zvykají na všechna pravidla i na nové učitelky. Určitě společně zažijeme mnoho zážitků a moc se toho naučíme.

Všem rodičům moc děkujeme za poskytnuté dary, výtvarné pomůcky a spolupráci.
Hezké a snad ještě teplé dny Vám přejí učitelky z Delfínků, Lenka a Šárka.

Aktuality

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Škola v přírodě – III.B, IV.B

21. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Všichni žáci III.B, IV.B a učitelé dorazili úspěšně na školu v přírodě.

Ocenění společnosti Scio