Zima v klokaní třídě

25. 2. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Hurá! Letošní zima nás opět potěšila trochou sněhu na školkové zahradě, a tak jsme mohli vesele vyrazit dělat andělíčky ve sněhu, klouzat se, koulovat a stavět sněhuláky. I když sníh vydržel jen chvíli, užili jsme si ho dosytosti. A náramně se nám hodil k tématu, kterým byla v lednu právě zima a zimní období.

S dětmi jsme si povídali o zimních sportech a radovánkách, o vhodném oblékání i o tom, jak to vypadá v přírodě v zimě. Třídu i šatnu vyzdobily tématické obrázky, naučili jsme se písničky a básničky k tématu. Téma zimních sportů jsme využili také při pohybových chvilkách i při cvičení v tělocvičně, a tak jsme „jakože“ vyráželi tu do Krkonoš, tu na Šumavu a dokonce i do Rakouska. Při jedné takové zimní výpravě nám kamarád spadl do propasti a děti jej musely společnými silami zachránit (viz fotografie pod článkem). Naštěstí jsou Klokánci prima parta a záchranu zvládli na jedničku a kamarádi nemuseli volat o pomoc příliš dlouho. Procvičili jsme také oblékání zimního oblečení na čas. Světe, div se, nejmenší děti často zvítězily nad staršími spolužáky!  

I po Novém roce pokračujeme v nácviku hůlkového písma. Děti tato činnost velice zaujala a každý týden se těší na nové písmenko. Pokračuje také angličtina s rodilou mluvčí Allison, která je pro děti příjemným zpestřením a velice si ji oblíbily.

V průběhu ledna jsme postupně shlédli vánoční vystoupení všech tříd. Děti své kamarády potěšily bouřlivým potleskem. I my jsme naši čertovskou besídku zahrály ostatním třídám a o pár dní později také babičkám a dědečkům v domově seniorů. Dětem se obě vystoupení podařila. V únoru nás čeká další návštěva seniorů, tentokrát půjdeme v karnevalových maskách navštívit také ty, kteří nemohli přijít na naše vystoupení do společenské místnosti. Doprovodí nás třída Krokodýlů.

Únorovým tématem je KARNEVAL! 

Lenka a Veronika

Aktuality

Seznam přijatých dětí do MŠ na školní rok 2019/20

16. 6. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Seznam přijatých dětí do MŠ 2019/20

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Ocenění společnosti Scio