Zima v klokaní třídě

25. 2. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Hurá! Letošní zima nás opět potěšila trochou sněhu na školkové zahradě, a tak jsme mohli vesele vyrazit dělat andělíčky ve sněhu, klouzat se, koulovat a stavět sněhuláky. I když sníh vydržel jen chvíli, užili jsme si ho dosytosti. A náramně se nám hodil k tématu, kterým byla v lednu právě zima a zimní období.

S dětmi jsme si povídali o zimních sportech a radovánkách, o vhodném oblékání i o tom, jak to vypadá v přírodě v zimě. Třídu i šatnu vyzdobily tématické obrázky, naučili jsme se písničky a básničky k tématu. Téma zimních sportů jsme využili také při pohybových chvilkách i při cvičení v tělocvičně, a tak jsme „jakože“ vyráželi tu do Krkonoš, tu na Šumavu a dokonce i do Rakouska. Při jedné takové zimní výpravě nám kamarád spadl do propasti a děti jej musely společnými silami zachránit (viz fotografie pod článkem). Naštěstí jsou Klokánci prima parta a záchranu zvládli na jedničku a kamarádi nemuseli volat o pomoc příliš dlouho. Procvičili jsme také oblékání zimního oblečení na čas. Světe, div se, nejmenší děti často zvítězily nad staršími spolužáky!  

I po Novém roce pokračujeme v nácviku hůlkového písma. Děti tato činnost velice zaujala a každý týden se těší na nové písmenko. Pokračuje také angličtina s rodilou mluvčí Allison, která je pro děti příjemným zpestřením a velice si ji oblíbily.

V průběhu ledna jsme postupně shlédli vánoční vystoupení všech tříd. Děti své kamarády potěšily bouřlivým potleskem. I my jsme naši čertovskou besídku zahrály ostatním třídám a o pár dní později také babičkám a dědečkům v domově seniorů. Dětem se obě vystoupení podařila. V únoru nás čeká další návštěva seniorů, tentokrát půjdeme v karnevalových maskách navštívit také ty, kteří nemohli přijít na naše vystoupení do společenské místnosti. Doprovodí nás třída Krokodýlů.

Únorovým tématem je KARNEVAL! 

Lenka a Veronika

Aktuality

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

1. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

Ocenění společnosti Scio