Zima v klokaní třídě

25. 2. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Hurá! Letošní zima nás opět potěšila trochou sněhu na školkové zahradě, a tak jsme mohli vesele vyrazit dělat andělíčky ve sněhu, klouzat se, koulovat a stavět sněhuláky. I když sníh vydržel jen chvíli, užili jsme si ho dosytosti. A náramně se nám hodil k tématu, kterým byla v lednu právě zima a zimní období.

S dětmi jsme si povídali o zimních sportech a radovánkách, o vhodném oblékání i o tom, jak to vypadá v přírodě v zimě. Třídu i šatnu vyzdobily tématické obrázky, naučili jsme se písničky a básničky k tématu. Téma zimních sportů jsme využili také při pohybových chvilkách i při cvičení v tělocvičně, a tak jsme „jakože“ vyráželi tu do Krkonoš, tu na Šumavu a dokonce i do Rakouska. Při jedné takové zimní výpravě nám kamarád spadl do propasti a děti jej musely společnými silami zachránit (viz fotografie pod článkem). Naštěstí jsou Klokánci prima parta a záchranu zvládli na jedničku a kamarádi nemuseli volat o pomoc příliš dlouho. Procvičili jsme také oblékání zimního oblečení na čas. Světe, div se, nejmenší děti často zvítězily nad staršími spolužáky!  

I po Novém roce pokračujeme v nácviku hůlkového písma. Děti tato činnost velice zaujala a každý týden se těší na nové písmenko. Pokračuje také angličtina s rodilou mluvčí Allison, která je pro děti příjemným zpestřením a velice si ji oblíbily.

V průběhu ledna jsme postupně shlédli vánoční vystoupení všech tříd. Děti své kamarády potěšily bouřlivým potleskem. I my jsme naši čertovskou besídku zahrály ostatním třídám a o pár dní později také babičkám a dědečkům v domově seniorů. Dětem se obě vystoupení podařila. V únoru nás čeká další návštěva seniorů, tentokrát půjdeme v karnevalových maskách navštívit také ty, kteří nemohli přijít na naše vystoupení do společenské místnosti. Doprovodí nás třída Krokodýlů.

Únorovým tématem je KARNEVAL! 

Lenka a Veronika

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio