Zpívání pro SeneCuru

24. 6. 2021 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

I v tomto školním roce jsme se chystali na pravidelné společné aktivity s klienty domova SeneCura. Situace kolem pandemie covidu-19 nám to ale nakonec neumožnila.

Když se tedy v červnu konečně protiepidemická opatření více uvolnila, vyrazili jsme ve středu 23.června za klienty domova alespoň na kratičkou návštěvu. Ještě ráno to vypadalo, že nám tuto návštěvu zhatí ubrečené počasí. Naštěstí se počasí včas umoudřilo. Děti z oddělení Slůňat a Koťat tak mohly na zahradě domova zazpívat místním klientům písničku Slivenecká škola. Tu ke 120. výročí otevření historické budovy naší školy otextovala na melodii písně písničkáře Pokáče paní vychovatelka Lenka Štochlová. A povedlo se jí to opravdu skvěle. K nácviku písně jsme měli hodně omezené možnosti, ale děti se velmi snažily. Na závěr rozdaly přítomným vlastnoručně vyrobené papírové květiny nejrůznějších druhů a barev, které vyráběly děti ze všech oddělení naší družiny. Odměnou byl dětem potlesk a radost klientů, poděkování i pro ně přichystané občerstvení.

 

Aktuality

Konference MÁME RÁDI ŠKOLU

20. 5. 2022 – Aktuality Základní školy

  Konference Máme rádi školu – Program  

Uzavření MŠ, školní jídelny, školní družiny, omezení výuky v ZŠ

17. 5. 2022 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, dne 24. 5. 2022 dojde ve Slivenci v ulici Ke Smíchovu, k odstávce vody z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací společností Pražské vodovody a kanalizace,...

Zobrazit více »

24.5.2022 ZUŠ výtvarný obor – kresba venku – v plenéru

17. 5. 2022 – Aktuality Základní školy

dne 24. 5. 2022 dojde ve Slivenci v ulici Ke Smíchovu, k odstávce vody z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací společností Pražské vodovody a kanalizace, a. s.  ZUŠ výtvarný obor proběhne venku...

Zobrazit více »

Výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2022/2023

29. 4. 2022 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2022/2023

Ředitelské volno

8. 4. 2022 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, připomínáme, že na dny 11. – 13. 4. je vyhlášeno ředitelské volno. Návrat dětí do školy připadá na úterý 19. 4. 2022. Přejeme hezké velikonoční svátky. Pedagogický sbor...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio