Modernizace polytechnické učebny - Slivenec
Od 1. 9. 2022 – 30. 6. 2023 je naše instituce realizátorem projektu „Modernizace polytechnické učebny - Slivenec“ s registračním číslem CZ.07.4.67/0.0/0.0/19_073/0002160, který je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je vybudování odborné učebny pro výuku polytechniky s podporou klíčových kompetencí na práci s digitálními technologiemi, která podpoří individuální vzdělávání žáků a zkvalitní a zatraktivní celkový proces výuky.
Celková výše podpory činí 1 819 346,69,- Kč.
Slivenecké šablony IV OPJAK
Od 1.7.2023 do 31.12.2025 je naše instituce realizátorem projektu „Slivenecké šablony IV OPJAK“ s registračním číslem CZ.02.02.XX/00/22_002/0007955 , který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu, vzdělávání pedagogických pracovníků, inovativní vzdělávání dětí a žáků, odborně zaměřená tematická a komunitní setkávání. Cílem projektu je rozvoj strategie školy v těchto oblastech, pozitivní klima ve škole a zvyšování efektivity způsobu práce.
Slivenecké šablony III
Od 1.9.2021 – 30.6.2023 je naše instituce realizátorem projektu „Slivenecké šablony III“ s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_081/0022029, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu a na extrakurikulární a rozvojové aktivity. Celková výše podpory činí 1.105.279,- Kč.
Slivenecké šablony II
Od 1.9.2019 – 31.8.2021 je naše instituce realizátorem projektu „Slivenecké šablony II“ s registračním číslem CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_064/001514, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na na personální podporu, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, aktivity rozvíjející ICT, společné vzdělávání dětí i žáků a podporu kurikulárních i rozvojových aktivit. Celková výše podpory činí 2 120 519,- Kč.
Doučování žáků škol
Digitalizujeme školu - vybavení digitálními technologiemi
Digitalizujeme školu - prevence digitální propasti
V souladu s přírodou ZŠ a MŠ Slivenec - modernizace učebny přírodních věd
Odborná jazyková učebna ZŠ a MŠ Slivenec
Od 1.5.2018 – 31.10.2018 je naše instituce realizátorem projektu CZ.07.4.67/0.0/0.0/16_036/0000548 s názvem „Odborná jazyková učebna (ZŠ a MŠ Slivenec)“, který je spolufinancován Evropskou unií.
Projekt řeší nevyhovující vzdělávací prostory pro výuku cizích jazyků na naší základní škole, v rámci projektu tak dojde k jejich modernizaci včetně zasíťování.
Rodiče vítáni
Zavedenou značkou Rodiče vítáni se mohou na svých dveřích pyšnit školy, které jsou vstřícné při komunikaci s rodiči. Co to znamená? Ve škole panuje mezi rodiči a učiteli důvěra i partnerství. Dobré vztahy mezi rodinou a školou vedou ke spokojeným žákům a jejich dobrým výsledkům.
Ovoce a zelenina do škol
Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.
Pěšky do školy
Tradiční výzva, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky.
Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude i pro Vaše děti.
Zapojit se mohou celé školy i jednotlivé třídy. Součástí výzvy je i soutěž o třídu, která nejvíce chodí.
https://peskymestem.cz/projekt/pesky-do-skoly/
Bezpečné cesty do školy
Naše škola je od roku 2009 zapojena do projektu „Bezpečné cesty do školy“.
Cílem tohoto projektu je především zvýšení dopravní bezpečnosti dětí při jejich cestách do školy a podpora udržitelné dopravy a zdravého životního stylu, zvýšení dopravní bezpečnosti v okolí školy, zvýšení povědomí o pravidlech dopravního chování, snížení provozu v okolí školy a tím i zlepšení životního prostředí.
Projekt je realizován ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy, občanskými sdruženími Pražské matky.
Tělocvik.online
O PROJEKTU
Tělocvik.online je součást světa Wannado, platformy, která přivádí děti a mládež k pohybu a zdravému přístupu k životu a přírodě. Tělocvik.online vznikl v úzké spolupráci s odborníky UK FTVS s cílem zvýšit kvalitu a atraktivitu výuky tělesné výchovy primárně na prvním stupni základní školy.
Projekt Wannado Tělocvik.online reaguje na pokles pohybové aktivity a nízký stupeň rozvoje základních lokomočních dovedností dětí. Tým Wannado spolu s odborníky z FTVS Univerzity Karlovy vytvořil moderní metodiku výuky, která svou zábavnou formou zaměřenou na sportovní všestrannost buduje nezbytný základ pro zdravý vývoj dítěte, jeho sebevědomí a přístupu k ostatním. Digitalizace projektu přináší jednoduchý nástroj učitelům, jak novou metodiku v hodinách aplikovat, rodičům pak přehled o rozvoji schopností dítěte.
W4W: Obědy pro děti
Projekt W4W: Obědy pro děti, realizovaný s podporou MŠMT, je jedním z projektů WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. (W4W). Ta pomáhá samoživitelům, kteří se ocitli v tíživé životní situaci a nedokážou ji sami řešit, ale aktivně pracují na jejím zlepšení. Pomáhejte s námi i Vy!
Cílem projektu W4W: Obědy pro děti je pomoci dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit dětem obědy ve školních jídelnách. Pro takové děti může být oběd ve školní jídelně mnohdy jediným pravidelným teplým jídlem denně.
Díky projektu tak děti získají nejen zdravou a vyváženou stravu, kterou v období růstu tolik potřebují, ale také budou chráněny proti vyčlenění z kolektivu spolužáků - právě školní oběd je pro děti důležitou společenskou událostí.
Sbírej s námi, sbírej pro les - sběr papíru
Zdravá škola
Od roku 2008/2009 usilujeme o získání titulu Zdravá škola a tím o zařazení naší školy do sítě škol podporujících zdraví. Do projektu je zapojena celá škola, tedy jak základní škola, tak škola mateřská. Podporujeme otevřenou komunikaci: učitel – rodič – žák. Ve výuce klademe důraz na podporu zdravého životního stylu. Podporujeme spolupráci žáků napříč ročníky.
Vedeme žáky k sebehodnocení.Zásady základní školy podporující zdraví: pohoda prostředí, zdravé učení, otevřené partnerství.
Cílem programu Škol podporujících zdraví je trvale umožňovat optimální vývoj a rozvoj každého jednotlivce, žáka a učitele v součinnosti s rodiči a obcí, po stránce tělesné, duševní, sociální a duchovní. Program je současně nástrojem včasné primární prevence civilizačních chorob, antisociálního chování a všech závislostí.